Cześć, jestem Monika...

pasjonatka edukacji, wyznawczyni praktyki, zaklinaczka słów...

W czym Ci mogę pomóc?

 • udostępnię Ci materiały, które z powodzeniem ożywią Twoje zajęcia i zaangażują nawet największych kosmitów.
 • podpowiem metody, dzięki którym każdą swoją lekcję skończysz z poczuciem sukcesu. 
 • pokażę Ci sposoby, jak to zrobić, by angażować się mniej niż Twoi uczniowie. Pomyśl, co zrobisz z zaoszczędzonym czasem?
 • pomogę w skutecznym wprowadzaniu zmian w Twojej klasie, szkole, środowisku. Duże zmiany zaczynają się od małych kroczków!
 • podpowiem, co zrobić, by zachować równowagę i poradzić sobie z anomaliami dnia codziennego.  Zapraszam Cię na pogaduchy i chwile refleksji.
 • będę obok, gdy zapragniesz wsparcia lub rozmowy. Wszyscy wiemy, jak bardzo trudno radzić sobie z codziennością w pojedynkę 🙂 

Z WIELKĄ RADOŚCIĄ BĘDĘ CI TOWARZYSZYĆ!

5 informacji o mnie

 1. Robię to, co kocham. Uczę. Oficjalnie – języka polskiego, ale tak naprawdę odnajdywania się w zmiennej rzeczywistości i …łączenia kropek.
 2. Jestem reżyserem teatru dzieci i młodzieży. Prowadzę grupy teatralne, tworzę autorskie spektakle. Największą radość sprawia mi oddawanie sprawczości w ręce ludzi.
 3. Jestem fanką interdyscyplinarności. W swojej pracy łączę różne dziedziny życia – coaching, teatr, zarządzanie. Wykorzystuję swoje doświadczenie pedagogiczne i wiedzę o edukacji.  Przenoszę do edukacji podejście agile oraz techniki rozwoju osobistego. 
 4. Od zawsze podążam własnymi edukacyjnymi ścieżkami. Nie cierpię rutyny, dużym łukiem omijam podręczniki i z dużą rezerwą podchodzę do podstaw programowych. Słucham intuicji, obserwuję i eksperymentuję.
 5. Rozwój to moje uzależnienie. Uwielbiam się uczyć nowych rzeczy – od  zgłębiania teorii Hawkinga po przebudowę elektryki. 

Krótkie BIO

Jestem  polonistką, specjalistką ds. nauczania,  trenerką myślenia krytycznego, coachem oraz dyplomowanym  reżyserem teatralnym.  Posiadam doświadczenie w realizacji projektów, prowadzeniu szkoleń i indywidualnych sesji wspierających. Mam bogaty warsztat metodyczny, w którym łączę swoje doświadczenia edukacyjne z zainteresowaniami zarządzaniem . Od kilku lat czynnie działam w ruchu #WiosnaEdukacji i jestem jego ambasadorką. Jako prelegentka biorę udział w konferencjach, szkolę  oraz uczestniczę w różnego rodzaju ogólnopolskich projektach na rzecz zmian w edukacji. Jestem zbieraczką kropek. Interesuje mnie zwinne podejście w edukacji i zarządzania zmianą. 

Prywatnie introwertyczna Czarownica. Miłośniczka herbaty, spokoju i pięknej przyrody Mazur. Momentami pisarka i poetka.