Zdradzę Ci tajemnicę...

…jestem czarownicą. Od zawsze moim losem kierują trzy siły – Wiedza, Intuicja i Wrażliwość. Mieszkam z czarnym kotem, który wybrał mnie sobie na towarzyszkę. Przyjaźnię się z dobrymi duchami, które sprowadzają na moje ścieżki mądrych i otwartych ludzi. Dzięki nim odkrywam kolejne umiejętności i otwieram  kolejne obszary życia. Mocno stąpam po ziemi. Mam jednak szacunek dla nieznanych sił duszy i kosmosu. Istnienie jest tajemnicą, której znamy tylko mały okruch.

Umiejętności

Mam szczęście. Robię to, co kocham – pracuję z ludźmi i pomagam im odnajdywać się w zmiennej rzeczywistości. Odkrywam talenty, pomagam osiągać cele, pokazuję, jak „łączyć kropki”.  

Jestem polonistką z  doświadczeniem w różnych typach szkół i systemach edukacyjnych.  Ukończyłam  reżyserię teatru dzieci i młodzieży. Prawie 20 lat tworzyłam autorskie spektakle oraz prowadziłam warsztaty dla dzieci,  młodzieży   i dorosłych, więc bywam jurorem podczas konkursów i festiwali teatralnych. Uczę myślenia krytycznego dzieci i dorosłych, prowadzę warsztaty kreatywności. Organizuję warsztaty „Poszukiwacze harmonii”, na których pokazuję, jak w kontakcie z naturą dbać o siebie.  Moją pasją jest jednak poszukiwanie sposobów na edukację, która służy człowiekowi i światu.

Projekt bez nazwy 1 1

Patrzę w przyszłość i „przewiduję”, jakie umiejętności będą nam potrzebne w świecie jutra. Prowadzę szkolenia, kursy i zajęcia związane z rozwijaniem kompetencji 4K. Jestem trenerką myślenia krytycznego oraz kreatywności.  Wspomagam organizacje i uczę budowania zespołów, współpracy oraz komunikacji. Jako prelegentka i trenerka biorę udział w konferencjach i projektach

Bogaty warsztat metodyczny oraz łączenie wiedzy z różnych dziedzin pozwala mi skutecznie pracować z młodzieżą.  Prowadzę kursy uczenia się, organizacji czasu i osiągania celów. Na warsztatach pisarskich rozwijam umiejętności językowe– od wzbogacania słownictwa po pisanie poprawnie zbudowanych tekstów. 

Prowadzę indywidualne sesje doradcze. Pracuję nad automotywacją, mocnymi stronami ucznia i technikami uczenia się. Pomagam pozbyć się   „niechęci” do nauki oraz porozumieć się z dorosłymi. 

Wspomagam także nauczycieli w ich codziennej pracy. Oferuję konsultacje metodyczne podczas których podpowiadam, jak łatwiej i skuteczniej uczyć. Pokazuję metody pracy, które sprawiają, że uczniowie bardziej się angażują, a praca nauczyciela staje się mniej stresująca i przyjemniejsza.

Od kilku lat czynnie działam w ruchu #WiosnaEdukacji i jestem jego ambasadorką.  Uczestniczę  w różnego rodzaju ogólnopolskich projektach na rzecz zmian w edukacji.

241321842 4552772328108788 6630073045183816653 n
4. Ambassador badge
Nearpod NCE Community Badge